Powrót do komfortowego życia ze stomią - pokrowce na worki stomijne

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Dla kogo dedykowane są pokrowce na worki stomijne?

Przeznaczone są dla osób, które posiadają worek stomijny. Nie ma znaczenia czy jest to system jednoczęściowy, czy dwuczęściowy. Pokrowce idealnie sprawdzają się u osób, które pragną powrotu do starszych czasów, kiedy nie trzeba się było martwić o noszenie obcisłych spodni lub uprawianie sportu.

Życie z pokrowcem na worki stomijne znów jest bez ograniczeń. Zupełnie znika obawa o to, że worek może pojawić się w nie komfortowej sytuacji, podczas przebywania w przestrzeni publicznej. Przy wykorzystaniu pokrowców powraca możliwość prowadzenia aktywności, jak przed zabiegiem. Ma to także kluczowe znaczenie przy wysypianiu się, ponieważ worek nie przeszkadza podczas zmieniania pozycji.

Osoby które kiedyś uprawiały wyczynowo sporty lub aktywności mobilizujące całe ciało mogą wreszcie powrócić do swoich pasji. Pokrowce są wyprofilowane w ten sposób, aby nie ograniczały w żadnym stopniu mobilności ciała. Ma to olbrzymie znaczenie przy kontynuowaniu aktywności seksualnych. Pokrowiec w znaczący sposób ułatwia takie kontakty i zabezpiecza worek przed uszkodzeniem.

Pokrowce na worki stomijne
Pokrowce na worki stomijne

Jakie zalety posiadają pokrowce na worki stomijne?

 • Przede wszystkim omawiane worki posiadają ergonomiczny kształt i są bardzo uniwersalne. Mogą być wykorzystywane przy każdym systemie, idealnie do niego pasując. Specjalnie wyprofilowany kształt umożliwia wygodne przemieszczanie się z zupełnym kamuflażem worka stomijengo.
 • Użyty materiał wykorzystany do zbudowania pokrowca zapewnia komfort przed różnymi otarciami lub innymi urazami mechanicznymi, spowodowanymi workiem. Zapewnia także brak oparzeń wynikających z pocenia się bezpośrednim sąsiedztwie wyłonionej stomii.
 • Worek który będzie znajdował się w pokrowcu jest dobrze chroniony. Nic nie naraża go na rozciągnięcia, dzięki czemu można dłużej użytkować płytkę. W systemach dwuczęściowych okres użytkowania wydłuża się nawet do tygodnia.
 • Duże znaczenie ma także komfortowe zakładanie pokrowca. Jest bardzo prosty w zakładaniu oraz zdejmowaniu.
 • Worek nie spowalnia żadnych ruchów oraz ich nie utrudnia. Dzięki temu osoby za stomią mogą swobodnie wykonywać różne aktywności fizyczne. Nie muszą się także przy tym martwić, że worek będzie widoczny, ponieważ pokrowiec idealnie go maskuje.
 • Wcześniej wspomniane krycie worka przez pokrowiec to gwarancja anonimowości oraz pewność, że nikt go nie zauważy.
 • Produkt został wykonany z wysokiej jakości materiału, dzięki czemu może być prany w wysokich temperaturach.
 • W przypadku urostomii można bardzo łatwo i dyskretnie opróżniać worek, bez konieczności zdejmowania pokrowca.
 • Wykorzystane do stworzenia produktu materiały posiadają wiele certyfikatów. Jest to gwarancja braku podrażnień skóry i antyalergiczności materiału
 • Sposób umieszczenia pokrowca został zaprojektowany, tak aby ułatwiał pracę przetoki stomijnej. Nie jest ona blokowana lub hamowana.
 • Pokrowce znajdą wykorzystanie zarówno w systemach jednoczęściowych, jak i dwuczęściowych.
 • Wiele osób które posiadają worek stomijny często skarży się na konieczność noszenia wysokich lub luźnych spodni. Z tym pokrowcem konieczność ta zupełnie znika. Jest on wyprofilowany w ten sposób, że można znowu założyć ulubione jeansy

Chcesz żyć bez ograniczeń?

odwiedź nasz sklep:

W jaki sposób zmienia się komfort życia?

Zatoka stomijna może w poważny sposób ograniczać codzienne funkcjonowanie. Pacjenci nie mogą nosić obcisłych ubrań, często też skarżą się na strach przed wypadnięciem worka stomijnego w miejscu publicznym. Wiąże się to także z utrudnieniami przy uprawianiu aktywności fizycznej. Często można zapomnieć o wyjściach na basen albo do sauny. Pogorszeniu często także ulega jakość snu oraz wykonywanie codziennych aktywności.

Pokrowce na worki stomijne, jak wcześniej wspomniano ułatwiają codzienny funkcjonowanie. Dokonują tego przede wszystkim poprzez ukrycie worka i usprawnienie mobilności ciała. Dzięki temu wyjścia na basen, uprawianie sportu lub wychodzenie na miasto wraca do normy. Osoby wykorzystujące pokrowce często twierdzą, że ich życie wróciło do zupełnej normy, tak jak miało to miejsce przed zabiegiem. Usprawnieniu ulega także praca całej zatoki stomijnej.

Przy wykorzystaniu pokrowca także nie trzeba się martwić o to, że worek stomijny będzie przeciekał. Jest to rzadkie zjawisko, jednak się zdarza. W przypadku przeczekania będzie to zupełnie niewidoczne i nie pobrudzi ubrań. Stosowanie pokrowca to także redukcja możliwości wystąpienia przykrych zapachów. Warto oczywiście to wspomóc odpowiednią dietą lub zastosowaniem filtrów węglowych w worku stomijnym.

Pokrowce na worki stomijne
Żyj bez ograniczeń

Sprawdź najczęściej wybierane pokrowce na worek stomijny:

Super Cover Pokrowiec Napy 002

Super Cover Pokrowiec Napy 005

Super Cover Pokrowiec Napy 003