Pokrowiec na worek stomijny

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Czy warto kupić pokrowiec na worek stomijny?

Zdecydowanie tak, warto kupić pokrowiec na worek stomijny. Stomia to nienaturalny, wykonany chirurgicznie otwór w dolnej części brzucha będący ujściem jelita grubego lub moczowodu. Służy do wydalania moczu i kału do specjalnego worka, gdy czynność ta jest niemożliwa do wykonania w sposób naturalny. Worek stomijny wykonany z plastiku i przyklejony do brzucha wygląda mało estetycznie, a świadomość, że każdy wie do czego służy i co się w nim znajduje, powoduje duży dyskomfort psychiczny u osoby ze stomją.

Zdarzają się również przypadki, szczególnie przy dużej aktywności ruchowej, odklejenia woreczka. Czasami plastik, z którego jest wykonany worek, przyczynia się do nadmiernej potliwości i podrażnienia skóry w okolicy stomii. Problemy te znakomicie rozwiązuje pokrowiec na worek stomijny.

Pokrowiec na worek stomijny
Pokrowiec na worek stomijny

Co to jest pokrowiec na worek stomijny?

Pokrowiec na worek stomijny To po prostu etui, osłona, do którego wkłada się worek stomijny. Kształtem taki pokrowiec przypomina nie dużą damską torebkę biodrową lub saszetkę typu nerka. Doskonale kamufluje worek, podnosząc komfort psychiczny. Bez obaw na narażenie się na ciekawskie i czasami zdegustowane spojrzenia, można pójść np. na plażę i rozebrać się do stroju kąpielowego.

Chcesz żyć bez ograniczeń?

odwiedź nasz sklep:

Cechy pokrowca na worek stomijny:
  • Jest wykonany z estetycznego, przyjemnego w dotyku materiału w dowolnej kolorystyce i bogatym wzornictwie
  • zapobiega otarciom i podrażnieniom powstającym przy bezpośrednim kontakcie plastiku ze skórą
  • tłumi nieprzyjemny szelest wytwarzany przez torebkę podczas ruchu
  • łatwy przy zakładaniu i zdejmowaniu
  • podtrzymując worek stomijny, zapobiega odklejeniu się go, dzięki czemu bez obaw można uprawiać wszystkie rodzaje sportu
Pokrowiec na worek stomijny
FaQ

Najczęściej zadawane pytania dotyczące pokrowca na worek stomijny:

Tak. Ponieważ worek stomijny jest przyklejany do ciała specjalnym klejem wodoodpornym, a pokrowiec dodatkowo go podtrzymuje, zabezpieczając przed odklejeniem. Po kąpieli, jeśli pokrowiec nie zdążył wyschnąć, możemy go dyskretnie zdjąć i wysuszyć po powrocie do domu.

Oferowane na rynku pokrowce są dostępne w rozmiarach wszystkich produkowanych worków stomijnych o uniwersalnym kształcie prostokąta.

W niektórych rodzajach pokrowców czynność ta jest konieczna. Są jednak pokrowce przystosowane do opróżniania worka stomijnego bez konieczności wyjmowania go. Zaopatrzone są na spodzie w specjalne otwory lub suwak umożliwiający otwarcie pokrowca od spodu. Dotyczy to worków stomijnych wyposażonych w kraniki do opróżniania worka.

W zależności od rodzaju materiału i wielkości, ceny pokrowców stomijnych wahają się od około 20 do 100 zł.